Havalimanında Örnek Kütüphane

Kayseri Erkilet Havalimanı’ndaki kütüphanede birçok türde kitaba ulaşmak mümkün. Ayrıca kütüphanede bütün dillerde basılmış Kur’an-ı Kerim’ler var.

12 Mayıs 2017 Cuma 06:29
Bu haber 1212 kez okundu
Havalimanında Örnek Kütüphane
banner1

 Kayseri Erkilet Havalimanı’ndaki kütüphanede birçok türde kitaba ulaşmak mümkün. Ayrıca

kütüphanede bütün dillerde basılmış Kur’an-ı Kerim’ler var.

Kayseri Erkilet Havalimanı’nda, uçağı geç saatte olan yolcular için, kafeterya ve bekleme salonuna alternatif bir de kütüphane var. Havalimanının kütüphanesi diğer havalimanlarına kıyasla ilk olma özelliği taşıyor. Kütüphanenin 5 yıl önce faaliyete geçtiğini söyleyen Murat Tunç, amaçlarının yolculara faydalı bir hizmet sunmak olduğunu söyledi. Kütüphanenin oluşturulmasının uzun yıllar aldığını söyleyen Tunç, “Erkilet Havalimanı’nda fizikî alanın yeterli olması kütüphanenin kurulmasına imkân sağladı.” ifadesini kullandı. 

Risale-i Nurlar da var

Kütüphanede bulunan kitapların valiliklerden, Turizm ve Kültür Bakanlığı’ndan belediyelerden getirilen kütüphanede Bediüzzaman Said Nursî’nin eserleri olan Risale-i Nur Külliyatı başta olmak üzere birçok türde kitap bulunuyor. Tunç, siyasî kitaplar hariç, çocuk eğitimi, sosyoloji, tarih, coğrafya, dinî ilimler gibi her türlü kitabı mevcut tutmaya çalıştıklarını belirtirken bütün dillerde basılmış Kur’ân-ı Kerîmler’in bulunduğunun altını çizdi. 

Görevlilerine ulaşmak çok kolay

Kütüphaneyi ziyaret eden okuyucuların kütüphanede bulunan masa üzerindeki telefon numarası aracılığıyla kendilerine çok rahat ulaşılabildiğini söyleyen Tunç, ”Yolcular çok memnun kalıyor. Bazıları ise eksik kitapları söylüyorlar.” dedi.

Masanın üzerinde hangi kitabın, hangi tarihte alındığını, verildiğini belirtmek için konulmuş olan kitap alım formu okuyucuların hangi kitabı ne kadar süre okuduklarının tesbitini sağlıyor. Bu şekilde ne tür kitapların daha çok okunduğunu, bir kitabın ortalama ne kadar sürede bittiğinin belirlenmesi kolaylaşıyor. Erkek mescidinin arka tarafında kurulan kütüphaneden namaz vakitleri dışında kadın yolcular da faydalanabiliyor. Kadın mescidinde de diğer havalimanlarında pek rastlanmamış geniş bir kitaplık mevcut. Yolculara ve kitap severlere güzel bir imkân sunan bu kütüphaneden rahat bir şekilde faydalanmak mümkün.  

LÜTFİYE KEF /  KAYSERİ

www.yeniasya.com.tr/kultur-sanat/havalimaninda-ornek-kutuphane_431861

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner24

banner34