Âkif’in Hayatı Külliyat Oldu

Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy ve yakınlarını anlatan 42 kitaptan oluşan külliyat okuyucularla buluştu.

27 Aralık 2017 Çarşamba 15:12
Bu haber 1700 kez okundu
Âkif’in Hayatı Külliyat Oldu
banner1
 
Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy ve yakınlarını anlatan 42 kitaptan oluşan külliyat okuyucularla buluştu.

Vefatının 81. ölüm yıldönümünde Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen bir dizi faaliyetle anıldı. “Ummana Dökülen Irmaklar: Mehmet Âkif Ersoy’un Dost Çevresi” başlığı altında gerçekleştirilecek faaliyetler kapsamında, İstiklâl Marşı şairinin çevresinde bulunan her bir dostunu anlatan 42 kitaplık külliyat oluşturuldu.   Çocukların da unutulmadığı bu projede Mehmet Âkif Ersoy’un hayatını anlatan 48 sayfalık bir de çizgi roman hazırlandı.  

Şahsi eşyaları sergilenecek

Yarın Pendik Mehmet Âkif Ersoy Sanat Merkezi’nde aralarında Akif’in seccadesinin, evinde kullandığı halının, köstekli saatinin de bulunduğu şahsî eşyalarını içeren bir sergi açılacak. Sergilenecek 500 eser ve eşya arasında Mehmet Âkif’i Âkif yapan dost halkasından 44 kişiye ait belge, evrak, fotoğraf  ve kitapları da yer alacak. “Ummana Dökülen Irmaklar: Mehmet Âkif Ersoy’un Dost Çevresi” projesi  kapsamında paneller de yapılacak.

Mehmet Âkif’in hayatı çizgi roman oldu

Pendik Belediyesi, Safahat Şairini çocuklara tanıtmak ve sevdirmek amacıyla “Göğe Yükselen Hilâl: Mehmet Âkif Ersoy’un Hayatı” adını taşıyan bir de çizgi roman  yayınladı. Mehmet Âkif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı işbirliğinde hayata geçirdiği projede çizgi romanı Turgay Anar yazdı, Yavuz Selim Baş da çizgiye döktü.  

Kübra Örnek






www.yeniasya.com.tr/kultur-sanat/akif-in-hayati-kulliyat-oldu_449663



Admin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner28

banner34