O Öğrencilerin Gözünden İstanbul

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin, “Uluslararası BİLGİ Öğrencilerinin Gözünden İstanbul” fotoğraf yarışmasında sonuçlar belli oldu.

09 Mayıs 2017 Salı 05:49
Bu haber 1139 kez okundu
O Öğrencilerin Gözünden İstanbul
banner39
 
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin, “Uluslararası BİLGİ Öğrencilerinin Gözünden İstanbul” fotoğraf yarışmasında sonuçlar belli oldu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin, “Uluslararası BİLGİ Öğrencilerinin Gözünden İstanbul” konseptiyle bu yıl ikinci kez düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu. 128 fotoğraf arasından seçilen en iyi kareler, 27 Mayıs tarihine kadar santralistanbul Çağdaş Sanat Müzesi’nde sergilenecek. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin, farklı ülke ve kültürlerden BİLGİ çatısı altında bir araya gelen öğrencileri arasında düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri, santralistanbul Enerji Müzesi’nde törenle sahiplerini buldu. 

 

128 fotoğraf yarıştı

Farklı ülke ve kültürlerden Bilgi öğrencilerinin sosyal ve sanatsal becerilerinin ortaya çıkarılması ve pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, bu yıl “Uluslararası BİLGİ Öğrencilerinin Gözünden İstanbul” konseptiyle gerçekleştirildi. Yarışmada, Rama Abdul Khalek “Sanat Dünyası: Sultanahmet”, Ziad Yasser Abouzeid “Puantiyeli İstiklâl” adlı fotoğraflarıyla yarışmanın birincilik ödülünü paylaştı. “Gülhane Parkı’nda Karlı Sanat” başlıklı fotoğrafıyla Tamara Abdulhalek, yarışmanın ikincisi olurken “Şilede Güneşli Bir Gün” fotoğrafıyla Mona Arafat üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Şubat 2017 tarihinde başlayan ve 128 fotoğrafın jüri tarafından değerlendirildiği yarışmada, 25 esere de mansiyon ödülü verildi. Düzenlenen törende, yarışmada ödül kazanan fotoğrafların sanatseverlerle buluşturulacağı serginin açılışı da yapıldı. Ödüllü eserler, 23 Mayıs tarihine kadar santralistanbul Çağdaş Sanat Müzesi’nde ziyaret edilebilecek.


www.yeniasya.com.tr/kultur-sanat/o-ogrencilerin-gozunden-istanbul_431449

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34