“Ramazan’da Ruhumuz Doysun”

Bizim Aile Mayıs sayısında, “Oruç ve duygu yönetimi”ni kapağına taşıyor.

04 Mayıs 2018 Cuma 15:29
Bu haber 714 kez okundu
“Ramazan’da Ruhumuz Doysun”
banner39
 
Bizim Aile Mayıs sayısında, “Oruç ve duygu yönetimi”ni kapağına taşıyor.Derginin yeni sayısında “Oruç ve sinir ilişkisi”ni değerlendiren Nörolog Dr. Mehmet Yavuz “Oruç sinir sistemimize etki ediyor mu?” sorusunu cevaplandırırken, yeme içmeyi terk ederek, dış dünyayla ne kadar bağlantı kesilirse, insanın kendisi ile karşılaşma ihtimalinin o denli yüksek olduğunu vurgulayan Uzm. Aile Terapisti Nazlı Özburun, röportajında “Oruç ve duygu” konusuna değiniyor.

Evlilikler ve ilişkiler üzerine

Karşılıklı güven ve muhabbet duygusunun insanî ilişkilerde, bilhassa eşler arasında çok önemli olduğu bir gerçek. Bu anlamda Evlilik ve Aile Danışmanı Dr. Bülent Şen’le evlilik ve güven üzerine gerçekleştirilen sohbet Evlilik sayfasında sizleri bekliyor.

Vefatının ikinci yılında Meryem Tortuk

Yeni Asya gazetesi yazarlarından ayrıca Bizim Aile dergisinin de Yayın Kurulu Üyesi ve Yazarı olan Meryem Tortuk’u bundan iki yıl önce ebediyete yolcu ettik. Onu bir kez daha rahmetle anmaya vesile olan, hakkındaki duygu, düşünce ve hatıralara yer verilen çalışma da bu ay dergide yerini alıyor.

Cıvıl cıvıl Dağarcık

İstanbul’un fethi münasebetiyle anılan Fatih Sultan Mehmed’in yer aldığı Not Defteri, çocuklarda yeme alışkanlığının kaleme alındığı Çocuk Eğitimi, tükettiğimiz gıdaların iç yüzünü anlatan Ne Yiyoruz ve her ay olduğu gibi Tatlı Sayfa, Dekorasyon, Mutfak Kitaplığı da sizleri bekleyenler arasında, keyifli okumalar….

Şehr-i Ramazan, Bu oruç, hangi oruç?, Sinirliyim, ama neden? “Duygularımız bizi biz yapıyor”, İnce bir eliften söz dinleyen nefse, İnsan sabır ve tahammül için açlık, riyazete muhtaçtır”, Oruç ve kardeşlik, Özlem halleri, Azılı düşman nefse; korkusuz terbiye!, Kadınların kalplerinin de fatihi!, İmam-ı Muhammed, Meryem Tortuk’un ardından, Bir mektup ki!, Çocuğumun karnı her zaman tok, “Öyleyse harika bir anneyim!”, “Sadakatsizlik ve aldatmayı ayırt etmek gerek!”, Beşikten mezara kadar ilim, E kodlarının suçu ne? Minik kavanozlardan neler yapabiliriz? Daha estetik bir banyo, Zeytin, Ramazan mutfağına dair, Çilekli Pasta, Âsitâne.

ASLAN ÖZDEMİR - İSTANBUL
www.yeniasya.com.tr/kultur-sanat/ramazan-da-ruhumuz-doysun_460938admin 1Anahtar Kelimeler: Bizim Aile Dergisi

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34