Sonsuz Bir Bahar: Ümit...

Bizim Aile Ocak sayısında, “Ümit-ümitsizlik” kavramlarını kapağına taşıyor.

02 Ocak 2019 Çarşamba 13:10
Bu haber 1350 kez okundu
Sonsuz Bir Bahar: Ümit...
banner39
 
Bizim Aile Ocak sayısında, “Ümit-ümitsizlik” kavramlarını kapağına taşıyor.


Bizim Aile yeni bir yıla ‘ümitvar olunuz’ mesajı ile başlıyor. ‘Ümit-ümitsizlik’ kavramlarına değinilen Ocak ayı kapak dosyasında, ümitvar olmanın fizyolojik-psikolojik faydaları, Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri’nin, ‘ümitsizliği’ tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak görmesi, ümitsizliğe götüren faktörler ve insanı ümitsiz kılan nedir? gibi birçok başlığa yer veriliyor.

Birbirinden farklı konular sizleri bekliyor

Dergide sizi bekleyen başlıklar; Yeni yıl, yeni sayı, yeni ümitler…“Umut, öğrenilebilir ve geliştirilebilir bir duygu durumudur.” Gül Bahçesi, İnsanı ümitsiz kılan nedir? “Yeis mâni-i herkemaldir”, Karanlıklar içinde, Esma-i Hüsna, Tazelenen ümitler, Allah’tan ümit kesilmez, Dindar erkekler nasıl kadınları beğenir?-3 Cevşen-ül Kebir’den duâlar, Fuzulî-i Bağdadî, Müjdeli haberler, Yeniden, İzin verirseniz özgüvenimi geliştirebilir miyim? Diriliş, “Küsmek yetişkinlere uygun bir iletişim şekli değildir!”, “Ya teslim olun ya da size hücum edeceğiz!”, Ağrı kesiciler, Sucuk, Kış dekorasyonu, Sarı güzellik: Ayva, Bizim oyunumuz, Çocuklar için püsküllü başlıklar, Portakallı maffin kek, Bulmaca, Nefsimin inadına namaz…Küsmek yetişkinlere uygun bir iletişim şekli değildir

Dergide bu ay, atasözlerine, şarkılara, türkülere konu olan, aslî kaynaklarımızda da hakkında hükümler bulunan ‘küsme’ davranışının, aile ve evliliğe yansımaları, Aile danışmanı Serhat Yabancı ile Evlilik sayfasında değerlendiriliyor.

Bizim Aile 31. yaşında

Kendini devamlı geliştirerek, yenilenen Bizim Aile, Ocak sayısı ile birlikte, otuz birinci yılına giriyor. Önümüzdeki dönem içerisinde, yeni yazarlarla, karşınızda olmaya hazırlanan derginin bu sayısında da sizleri sürpriz çalışmalar, belki de yazılarını özlediğiniz isimler bekliyor.

Ah şu özgüven meselesi!

Çocuğun fikirlerinin önemsenmesi ve bir birey olarak kabul edilmesi gibi süreçlerle, özgüven gelişimini doğru ve sağlıklı bir şekilde desteklenebileceğini vurgulayan Psk. ve Aile Danışmanı Banu Arslan her ay olduğu gibi Çocuk Eğitimi sayfasında sizleri bekliyor.

Yenilenen Dağarcık

Çevre Mühendisi Handenur Yaşar bu ay Sağlık sayfasında Bizim Aile okuyucusuna merhaba derken, Gıda Yüksek Mühendisi Nurcanan Akbaş Aydın, Ne Yiyoruz?’da geleneksel lezzetlerimizden sucuğu masaya yatırıyor. Dekorasyon, El Emeği, Mutfak Kitaplığı ve daha nicesi, Bizim Aile’nin Ocak sayısında sizleri bekliyor, keyifli okumalar…

Kültür Sanat Servisi
KAYNAK: YENİ ASYAADMİN  1


    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34