Erdoğan, Papa İle Kudüs'ü Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ile bugün telefonda görüştü. Erdoğan ve Papa Francis Kudüs ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

30 Aralık 2017 Cumartesi 08:49
Bu haber 307 kez okundu
Erdoğan, Papa İle Kudüs'ü Görüştü
banner1
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ile bugün telefonda görüştü. Erdoğan ve Papa Francis Kudüs ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının verdiği bilgiye göre telefon görüşmesinde Kudüs’le ilgili son gelişmeler ele alındı. Bölgedeki istikrarın kilit taşı olan Kudüs’ün statüsünün korunmasının ve bu hususta yanlış adım atılmamasının son derece önemli olduğu vurgulandı.

Erdoğan ve Papa, ABD’nin attığı adımı 'yanlış' olarak değerlendirdi ve buna karşı hazırlanan tasarının, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 21 Aralık’ta yapılan oylamada 9’a karşı 128 oyla kabul edilmesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Üç semavi din için de kutsal olan Kudüs’ün statüsünün korunması için ortak çaba harcamanın önemine değinen Erdoğan ve Papa, ikili ilişkileri ve uluslararası konuları yüz yüze görüşmek üzere önümüzdeki dönemde bir araya gelme hususunda mutabık kaldı.

Erdoğan ve Papa, görüşme vesilesiyle 2018’in tüm insanlık için barış, refah ve huzur dolu bir yıl olması dileğinde de bulundu.


www.yeniasya.com.tr/politika/erdogan-papa-ile-kudus-u-gorustu_449893Admin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner27

banner34