Gül, Erdoğan'ın Eleştirilerine Cevap Verdi

Abdullah Gül cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.

29 Aralık 2017 Cuma 16:59
Bu haber 305 kez okundu
Gül, Erdoğan'ın Eleştirilerine Cevap Verdi
banner1
 
Abdullah Gül cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.


Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yazdığı mesajlarda KHK'yı eleştirerek bazı ifadelerin 'muğlaklık' oluşturduğunu belirten Abdullah Gül'e Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Neye dayanarak muğlaklıktan bahsediyorsunuz' demişti.

Abdullah Gül bugün cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hürriyet'in aktardığı habere göre Gül, "İleride durumda vazife çıkaracak bazıları hepimizi çok üzecek olaylara neden olabilirler. Onun için bir ufak düzeltmeyle bunun önüne geçilebilir diye düşündüm. Bunu oraya buraya çekmenin manası yok. Bütün hayatımı milletle geçirmiş bir cumhurbaşkanıyım. Bunun arkasında bir mesele aramanın manası yok." dedi.

Ne olmuştu?

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül son çıkan 696 sayılı KHK'yı eleştirmişti. Söz konusu maddenin 'hukuk diliyle' bağdaşmadığını belirten Gül, "15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı arkasında bakmadan sokağa çıkıp direnen kahraman vatandaşlarımızı koruma amacıyla çıkartıldığını düşündüğüm 696 sayılı KHK'nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir."dedi.

Abdullah Gül, bir sonraki paylaşımında, "İleride hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ederim." ifadesini kullandı.www.yeniasya.com.tr/politika/gul-erdogan-in-elestirilerine-cevap-verdi_449899Admin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner28

banner34