Suç duyurularının tamamına yakını kayyım atanan belediyelerle ilgili

Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda devam eden görüşmeler sırasında Sayıştay Başkanı Ahmet Baş'ın milletvekillerimizin sorularına verdiği cevap kayyımların yolsuzluklarını açık eder nitelikteydi.

08 Kasım 2019 Cuma 10:16
Bu haber 149 kez okundu
Suç duyurularının tamamına yakını kayyım atanan belediyelerle ilgili
banner22
Sayıştay Başkanı: Suç duyurularının tamamına yakını kayyım atanan belediyelerle ilgili

HDP Milletvekiller Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş'a yönelttiği sorular ve sorulara Baş'ın verdiği cevap şöyle:

İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu:

Kayyımlarla ilgili olarak herhangi bir çalışma yaptınız mı Sayın Sayıştay Başkanı? Yani, örneğin Diyarbakır Belediyesiyle veya Van Belediyesiyle ilgili bir usulsüzlük tespit ettiniz mi? Gerçekten böyle bir tespitiniz varsa, bunu bizimle paylaşırsanız denetim işlemimizi de yeteri kadar etkili yapmış oluruz.

Batman Milletvekili Necdet İpekyüz:

Kayyımlarla ilgili televizyonlarda, yayınlarda; çerezinden, baklavasından, odasından, tonlarca ağırlanmasından, tonlarca yatak hesabı verilmesinden tutun birçok şey söylendi. Hiçbir incelemenizde bunlar çıkmadı mı? Hiçbir şey araştırmadınız mı? Yani Sayıştay bunu yapmıyorsa neyi yapacak peki?

Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş:

Çok vahim yolsuzluklar var. Bunların verileri bizde var ama sizin araştırmanızla daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu konuda sizin tespitleriniz varsa bizimle paylaşır mısınız? Tarafınızca açılan soruşturma ya da davalar var mıdır?

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş:

2017 yılında 31 adet suç duyurusu müzekkeresi, 2018 yılında 11 adet suç duyurusu müzekkeresi, 2019 yılında da 16 adet suç duyurusu müzekkeresi, ilgili savcılıklara gönderilmiştir. Bazı sayın vekillerimizin "Kayyım atanan belediyelerle ilgili herhangi bir suç duyurusu var mıdır" sorularına cevaben şunu söyleyebilirim: 2017 yılında 31 müzekkerenin tamamına yakını kayyım atanan belediyelere ilişkin suç duyurularıdır.


admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner35

banner38

banner37

banner34