Yeni kabine açıklanıyor

Yeni kabine açıklanıyor yeni bakanlar kim oldu?

09 Temmuz 2018 Pazartesi 08:43
Bu haber 1615 kez okundu
 Yeni kabine açıklanıyor
banner39
Yeni kabine açıklanıyor,  yeni başkanlıklar neler, yeni bakanlar kim oldu? Bugün Saat 21.00'da...
TÜRKİYE bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiyor. Yeni kabine ve yeni bakanların isimleri saat 21.00'da belli olacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi merakla beklenirken yeni sistemle devletin yönetimi baştan aşağı değişiyor.

Türkiye, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından bugün 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiyor. Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan saat 16.00'da TBMM'de yemin edecek. Erdoğan'ın yemin etmesiyle birlikte de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmi olarak başlamış olacak.

Türkiye'nin yeni sistemdeki ilk hükümet kabinesi saat 21.00'da açıklanacak. 

Bakanlık isimleri: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bazı bakanlıklar birleştirilerek bakanlık sayısı 26'dan 16'ya düşürüldü. Yeni yapılanma kapsamında bazı bakanlıkların da isimleri değişti. Yeni sistemdeki bakanlıkların isimleri: "Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı."
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi : Türkiye'nin yeni yönetim modelinde Cumhurbaşkanı yürütmenin başı oluyor. Erdoğan kendisine 2 ya da 3 tane yardımcı belirleyecek. Bakanlar kurulu dışında cumhurbaşkanlığına bağlı 8 başkanlık ile 4 başkanlık ofisi olacak. Bunlara ilaveten bir de kurullar var.

Cumhurbaşkanlığına bağlı 8 başkanlık : Yeni yönetim modelinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlı 8 başkanlık şöyle : Devlet Denetleme Kurulu, Milli Güvenlik Kurulu, Milli İstihbarat Başkanlığı (MİT), Genelkurmay Başkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, İletişim Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34