Kıyamet Tarihi Hesaplanabilir mi?

Numeroloji uzmanı David Meade, 11 Nisan 2018 itibariyle kıyamet sürecinin başlayacağını ve Kayıp Gezegen X Nibiru’nun Dünya’ya çarparak kıyameti koparacağını iddia etti.

13 Nisan 2018 Cuma 03:28
Bu haber 1018 kez okundu
Kıyamet Tarihi Hesaplanabilir mi?
banner39
 
Numeroloji uzmanı David Meade, 11 Nisan 2018 itibariyle kıyamet sürecinin başlayacağını ve Kayıp Gezegen X Nibiru’nun Dünya’ya çarparak kıyameti koparacağını iddia etti.


Daha önce de benzer iddialar ile tarihler veren Mead, NASA tarafından pek ciddiye alınmıyor. Ancak, bütün uzmanların ortak görüşlerine göre kıyamet yakın.

“Kıyamet saatinin ne zaman geleceğini yalnız Allah bilir. Yağmuru da O indirir, rahimlerde olanı O bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilemez. Hiç kimse nerede öleceğini de bilemez. Her şeyi mükemmel tarzda bilen ve her şeyden haberdar olan Allah’tır.” (Lokman, 31/34)

Âyette belirtilen beş bilinmeyen meseleyi Allahtan başkası en ince ayrıntılarıyla bilemez. Tahminler yapılabilir ama gaybı ancak Allah bilir. Ayet ve hadisler ışığında yazılan Risale-i Nurda ise kıyametin nasıl kopacağı şöyle anlatılır: “Mevt-i dünya ve kıyamet kopması ise: Bir anda bir seyyare veya bir kuyruklu yıldızın emr-i Rabbanî ile küremize, misafirhanemize çarpması; bu hanemizi harab edebilir. On senede yapılan bir sarayın, bir dakikada harab olması gibi…” (Sözler)

Kıyamet alametlerinden olan güneşin batıdan doğması da bu olayla ilgilidir. Bediüzzaman Hazretleri, bir yıldızın ve ya gök cisminin dünyaya çarpmasının etkisiyle dünyanın ters yöne dönmeye başlayacağını, böylece güneşin batıdan doğacağını haber verir. Peygamberimiz (sav)’in hadislerine dayanarak ümmetin ömrünün Hicri 1500’ü geçmeyeceğini, Müslümanların Hicri 1506’lara kadar Allah’ın hak üzerinde galibane olarak devam edeceklerini, Hicri 1545 (Milâdî 2120) tarihinde ise kıyametin kopmasının muhtemel olacağını ifade etmektedir. (Doğrusunu Allah bilir.)

Risale-i Nur’da karşımıza çıkan bir başka ifadede ise, harici bir tehlike ile kıyamet kopmasa bile, “fenni bir hesap” ile kâinatın bir ölüm vakti olacağı belirtilir. Bugün bilim insanları, “entropi” denilen bir hadiseden söz etmektedir. Kâinatın yaratılışından itibaren sürekli bir ısı kaybı söz konusudur. Yapılan ölçümlere göre kâinatın mutlak sıfır sıcaklığa ulaşması için 3 derecelik bir değer kaldığı söyleniyor. Yani kâinattaki ısı –270 derece. Bu değer –273 dereceye düştüğü zaman bu bir ısı ölümü demektir. Mutlak sıfır sıcaklığına düşen kâinat ise sonunda ölecektir.

www.yeniasya.com.tr/bilim-teknoloji/kiyamet-tarihi-hesaplanabilir-mi_458856Admin  1

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34