Koray Avcı neden sokak sanatçılığını önemsemiş?

Beyaz Show'da Koray Avcı neden sokak sanatçılığını önemsediğini anlattı.

12 Ocak 2018 Cuma 16:22
Bu haber 1566 kez okundu
Koray Avcı neden sokak sanatçılığını önemsemiş?
banner1
Beyaz Show - Koray Avcı neden sokak sanatçılığını önemsemiş?

Koray Avcı, sokak sanatçılığını neden önemsediğini duygusal bir hikayesi ile anlattı ve büyük alkış aldı!

Koray Avcı kimdir, söylediği şarkılar ile sosyal medyada çok paylaşılan bir müzisyendir. 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Erzincanlıdır. Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliğinden mezun oldu. Şarkılarını seslendirdiği anda verdiği tebessüm yüzünden dinleyicileri tarafından kendisine verilen “Sesi Gülen Adam” lakabıyla tanınır.

Koray Avcı Kimdir?

SOSYAL MEDYANIN GÜCÜYLE ÜNLENEN SESİ GÜLEN ADAM

Koray Avcı Muğla’daki eğitim hayatında sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle hayatını değiştirir. O günden sonra sokaklarda şarkı söylemeye başlar. Okul bittiğinde ise Ankara’ya dönen Avcı daha önce sahne aldığı hiçbir yerde sahneye çıkamaz. Muğla’da yarım bıraktığı işi devam ettirmeye karar veren müzisyen şimdide Ankara sokaklarında şarkılarını seslendirir. Üstelik sadece sokaklarda değil toplu taşıma araçlarında bile şarkılarını söyler. Bir gün metro da şarkı söylerken bir genç müzisyenin videosunu çeker ve bunu sosyal medyada paylaşır. Bu videonun çok ilgi görmesi üzerine Avcı, kendi videolarını çekip sosyal medyada paylaşmaya başlar. Müzisyenin paylaştığı videolar sosyal medyada çok ilgi görür. Avcı artık ünlü bir müzisyendir. Günden güne artan talep doğrultusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konserler verir.

KORAY AVCI’NIN MÜZİK KARİYERİ

Koray Avcı’nın müzik kariyeri sosyal medyada başlayıp konser salonlarında devam etmiştir. Yılda yaklaşık 250 konser veren müzisyenin yolu DokuzSekiz Müziğin sahibi Ahmet Çelenk’le kesişir. 2015’te “Aşk ile” isimli bir solo albümü yayınlar. Bu albüm çıktığı günden itibaren satış listelerinin üst sıralarında yer almıştır. Albümün çıkış şarkısı Sen’e çekilen klip büyük ilgi görmüştür. Müzisyen, Neşet Ertaş, Ahmet Kaya, Onur Akın, Volkan Konak gibi sanatçıların büyük ilgi görmüş eserlerini kendi yorumuyla dinleyicilerin beğenisine sunmaktadır. Avcı müziğin yanında tekrar üniversite sınavına girerek Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünü kazanmıştır ve eğitimine burada devam etmektedir.

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner27

banner34