Patika Derneği'nden Engellilere Merkez

Patika Derneği'nin engelli bireylerin eğitim, sağlık ve yaşama dair tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir merkezin oluşturulması ile ilgili çalışmaların ilki, Gold Island Otelde gerçekleştirildi.

06 Aralık 2017 Çarşamba 15:33
Bu haber 872 kez okundu
Patika Derneği'nden Engellilere Merkez
banner1
 ALKÜ (Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi) önderliğinde,1 Aralık 2017 Cuma günü, Patika Derneğimiz ve Alanya Engelsiz Yaşamevi Derneği ile Alanya Sosyal Hizmet Merkezi katılımları ile, ALKÜ yerleşkesinde, engelli bireylerin eğitim, sağlık ve yaşama dair tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir merkezin oluşturulması ile ilgili çalışmaların ilki, Gold Island Otelde gerçekleştirildi.

Çalıştay Başkanı ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Leyla Harputlu, açılış konuşmasında, engelli bireylerin toplumsal ihtiyaçlarına katkıda bulunabilmek adına üniversite olarak ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ve gelecekte üniversite bünyesinde yapılandırılacak olan bir merkez/kompleksin bugünden itibaren temellerini atıp hayata geçirmek istediklerini belirtti.

Çalıştayda, Dokuz Eylül Üniversitesinden Doç.Dr.Alev Girli ve Yrd.Doç.Dr. Burak Karabey ve ALKÜ Tıp Fakültesinden Yrd.Doç.Dr. Ersin Sayar birer sunum yaptılar. Daha sonra Alanya Sosyal Hizmet Müdürlüğünden Sosyal Hizmet Uzmanı Sevgi Eker, Alanya Engelsiz Yaşamevi adına Gülnur Ağca ve Patika Derneğimiz adına Levent Benal ve Fizyoterapist Erdem Demir söz alarak yapılması planlanan projeye ilişkin görüşlerini açıkladılar.

1.Çalıştay sonuçları ve raporları yakın bir gelecekte, ALKÜ tarafından hazırlanacak. Sonrasında, ALKÜ bünyesinde oluşturulacak olan merkez/kompleks yolunda daha detaylı çalışmalar yapılacak.

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner37

banner25

banner34