Sevinçleri Görülmeye Değerdi

Kızılay Kapılarını Özel Misafirlerine Açtı

30 Ekim 2018 Salı 13:26
Bu haber 1822 kez okundu
Sevinçleri Görülmeye Değerdi
banner39
Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Etimesgut yerleşkesine gelen İzmirli özel misafirler, Kızılay’ın birimlerini yerinde inceleme fırsatı buldular.

Türk Kızılay Urla Şubesi’nin sürdürdüğü “Hayata Bağlan” projesi kapsamında zihinsel ve fiziksel engelli, down sendromlu ve otistik bir grup çocuk ve aileleri için Ankara’ya gezi düzenlendi. Türk Kızılay Ankara Şubesi’nin ağırladığı özel misafirler, Kızılay’ın Etimesgut yerleşkesini ziyaret etti. Afet Operasyon Merkezine gelen özel misafirler, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ile Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu’nun eşliğinde Kızılay faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. Misafirler daha sonra Kızılay’ın arşiv binasını ve çadır üretim atölyesini gezdi.

Sevinçleri Görülmeye Değerdi

İzmir’den gelen misafirlerin ikinci durağı ise Anıtkabir oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesini ziyaret eden gençlerin sevinci görülmeye değerdi. Anıtkabir ziyareti sırasında özel misafirler nöbet tutan askerlerle fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Kızılay’ın özel misafirleri, Ankara gezisinin ikinci gününde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla TBMM’yi ziyaret etti. Grup burada, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın misafiri oldu. Özel misafirler daha sonra Birinci meclis ve geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Ankara Gençlik merkezini de gördü.

Hayata Bağlan Projesi nedir?

Hayata Bağlan projesiyle, dezavantajlı gruplar olarak adlandırılan; madde bağımlıları, zihinsel ve fiziksel engelliler, down sendromlular, otistikler, 35 yaş üstü ev hanımları, sığınma evindeki kadınlar, mahkumlar ve sürekli işsizlerin meslek edinmeleri sağlanıyor. Proje kapsamında, kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarından file ve ağ örme, ahşap baskı, sepet örme meslek edindirme kursları İş-Kur ortaklığı ile yapılarak kursiyerlerin moral motivasyonu arttırılıyor. Dezavantajlı grupların farklı gruplarla birlikte çalışması sağlanarak sosyal uyumları geliştiriliyor, kişisel güvenleri yoğunlaştırılıyor. Baş etme becerileri, yaşam destekleri, olumsuz duygularla baş etme, kişiler arası işlevselliği arttırma, sosyal destekleri güçlendirme de meslek edindirme kursları esnasında dezavantajlı gruplara kazandırılıyor.

admin 4

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34