“Sıkıntımızın Tek Sebebi, Allah’la Yalnız Kalamayışımız”

[Genç Yorum ve Bizim Aile yazarlarından seçmeler -]

06 Ekim 2017 Cuma 16:27
Bu haber 1196 kez okundu
“Sıkıntımızın Tek Sebebi, Allah’la Yalnız Kalamayışımız”
banner39
 
[Genç Yorum ve Bizim Aile yazarlarından seçmeler - 09]

GENÇ YORUM

* “‘Bağlı olmak’la ‘bağımlı olmak’ farklı şeylerdir; ‘taraf olmak’la ‘tarafgir olmak’taki fark gibi…”


(A. Kürşad Kantarcı)

* “Biz çok uzun sanıyoruz ömrü; ‘bir an,’ hattâ ‘bir ân-ı seyyale’ diyenler varmış. Yani ‘akıcı bir an…’ An, zamanın en küçük görüntüsü. Ne görüntüsü; göremezsin bile! Göz açıp kapamaktan da kısa. Böyle bir şey işte!”

(Ali Hakkoymaz)

* “Eğer sadece ‘netice’ye odaklanırsak, emin olun, her bitiş bir travmaya sebep olur! Ama her ‘son’un arkasındaki yeni ‘başlangıç’ları görebilmek, insanın hayat enerjisini yenileyen bir güç kaynağıdır…”

(Ayşenur Aydoğdu)

* ”Yarın ola hayrola!’ Elbette, ama bir yandan da hayırlı ve bizlere faydası olacak olan işler için acele etmek gerek. (…)Yarınlar, onlara bir şeyler emanet edemeyeceğimiz kadar belirsizdir!”

(Banu Arslan)

* “Hayata uymak değil, Hakk’a uymaktır sebat…”

(Büşranur Önal)

* ”Hutut-u efkâr’ der Bediüzzaman, yani ‘fikir çizgileri…’ Eğer farklı fikirler birbirini tamamlamazsa birbirini keser ve her kesiştiği yerde ifsat olur—bozulma ‘şiddet’ üretir!”

(Caner Kutlu)

* “Günümüzde sıkıntı çekmemizin tek sebebi, ‘Allah’la yalnız kalamayışımız’dır…” (Duygu Yüksel & Fatma Zehra Şimşek & Esra Yavuzyiğitoğlu)

* “Rabb-i Rahîm, insan özelinde bütün mahlûkatının mükâfatını hizmetlerinin içine bir nevi yerleştirmiştir.”

(Ersin Acar)

* “(…)Gücümüzün / zamanımızın yettiği kadar yapmak, hiç yapmamaktan iyidir!”

(Melike Nursultan Üner & Nuriye Sultan Kostak)

* “Bismillah’sız içen zehir içer! (…) Bismillah’sız dikilen çiçek çürür! (…) Bismillah’sız hayata dokunan, kendini de dokunduğunu da öldürür!.. (…) Bir Bismillah’lı eylem, binler Bismillah’sızdan daha hayattardır…”

(Mustafa Oral)BİZİM AİLE

* “Her çocuk parmak izi gibi birbirinden farklı, biriciktir…”

(Banu Arslan)

* “Dünyaya gelen her insan tâ kabre kadar bu hayatın meraklı bir öğrencisidir.”

(Mehtap Yıldırım Yükselten)

* “Bu devirde ‘doğru İslâmiyet’i yaşamak hususunda azim içerisinde olanlar, bu hususta bütün zorluklara göğüs gerip her şeye rağmen doğruları yaşama gayreti içinde olanlar, ihtimaldir ki son nefeslerinde ‘manevî şehit’lerden sayılacaklardır…”

(Mü’mine Güneş)

* “Bizim çok istediğimiz şeyler gerçekleşmezse veya hiç istemediğimiz şeyler gerçekleşirse, tamamen Allah’ın takdiri esas olduğundan, Allah’ın iradesine razı olmaktan başka ne teselli kaynağımız, ne de ümit kaynağımız yoktur. Nitekim Cenâb-ı Hak, ‘Umulur ki sizin hoşlanmadığınız bir tecellide sizin için hayır vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz!’ (Bakara Sûresi: 216.) âyetiyle bize bunu hatırlatır…”

(Süleyman Kösmene)

* “Günümüzde kadın ve aileye bulaşan, şiddeti gittikçe artan problemlerin, ahlâkî salgın hastalıkların dermanı olarak, iç dünyamız başta olmak üzere ‘önce kendi hayatımızı, sonra aile hayatımızı iman hakikatleriyle hayatlandırmak’tan başka bir çözüm görebiliyor musunuz?..”

(Yasemin Güleçyüz)

***

Not: Yukarıdaki tesbitler, dergilerin Eylül 2017 tarihli sayılarından derlenmiştir.www.yeniasya.com.tr/orhan-guler/sikintimizin-tek-sebebi-allah-la-yalniz-kalamayisimiz_443871

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner38

banner37

banner34